پشتیبانی فنی و امنیتی و در کل پشتیبانی سایت یکی از مهمترین نکاتی است که شاید خیلی از تازه کارها به آن توجه نکنند. سایت از هر نوعی که باشد نیاز به پشتیبانی فنی و امنیتی دارد.

پشتیبانی فراتر از فعالیت های اوپراتوری یک سایت است. پشتیبانی سایت ضامن عملکرد درست و بی نقص یک وب سایت آنلاین است. سایت ها هر روزه با تهدید های مختلفی همچون حملات هکری‌،حملات سایبری‌، تلاش برای سرقت اطلاعات‌، فول لود شدن‌، کرش کردن سایت‌،اختلالات DNS‌ و … رو به رو هستند. از این رو پشتیبانی سایت یکی از مهمترین فعالیت های صاحب امتیاز سابت پس از طراحی آن است.

 

آیا پشتیبانی سایت ضروری است ؟

سایت برای بعضی ها منبع درآمد، برای برخی نوعی سرمایه گزاری و برای بعضی دیگر معرفی کسب و کار آنها است. اگر سایت شما نمونه ای از هر یک از سه نوع ذکر شده است برای شما ارزشمند خواهد بود. یک سایت ساده برای طراحی، هاست ماهانه، سرور، دامنه، دی ان اس و … نیازمند صرف هزینه هایی است که هر روز بر ارزش آن می‌افزاید پس حفظ و نگهداری آن نیز برای صاحب آن مهم و ضروری است.

بر خلاف آنچه که تصور می‌شود، پشتیبانی یک سایت صرف هزینه نیست بلکه بخشی از سرمایه گذاری برای بهره برداری از آن در روزها و سالهای آینده است.

به قلعه ساخته شده از سنگ های قیمتی فکر کنید که به دور آن دیواری کشیده نشده باشد و همیشه در معرض حمله و غارت دیگران است.

 

هزینه-پشتیبانی-سایت--شرکت-پشتیبانی-سایت

لازم نیست به هزینه های هالیوودی فکر کنید:

سایت های بسیاری هستند که دلیل نداشتن پشتیبانی امنیتی مناسب و درست مورد حمله های سایبری قرار گرفته اند. و مهمترین استفاده از این سایت ها دزدیدن کاربران فعال سایت مورد حمله و انتفال آنها به دامنه مورد نظر آنها است.

پشتیبانی امنیتی سایت شاید در ذهن بسیاری از خوانندگان این سایت چیزی در حل فیلم های هالیوودی با هزینه های سرسام آور دلاری باشد. اما این مژده را به شما می‌دهم که همه سایت ها نیازی به پشتیبانی امنیتی 24 ساعته یک تیم چندین نفره ندارد چرا که سطح تهدید علیه اکثر سایت ها به این حد بالا نیست.

 

برای اینکه از هزینه های پشتیبانی مناسب سایت خود مطلع شوید با ما تماس بگیرید.

 

انواع پشتیبانی سایت :

پشتیبانی سایت از چند بخش مختلف تشکیل شده که در مجموع به عنوان پشتیبانی سایت شناخته شده است . پشتیبانی سایت به سه بخش کلی‌، پشتیبانی فنی‌، پشتیبانی محتوایی و پشتیبانی امنیتی تقسیم می‌شود. که هر سه بخش جدا از یکدیگر و در عین حال وابسته به هم هستند. پشتیبانی فنی، محتوایی و امنتی هر سه مکمل همدیگر و نقش خاص خود را در حفظ و نگهداری یک سایت اجرا می‌کنند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف آن می‌پردازیم.

 

پشتیبانی فنی و تخصصی:

پشتیبانی فنی و تخصصی به بخش هایی از فعالیت اوپراتور سایت گفته می‌شود که به بررسی مشکلات فنی سایت و سرور و اجزاء سایت یا تنظیمات دامنه و … مرتبط می‌شوند. و اوپراتور سایت می‌بایست آموزش های مرتبط با پشتیبانی فنی و تخصصی سایت را در کلاس های تخصصی دیده باشد. پشتیبانی فنی نسبت به انواع دیگر پشتیبانی یک سایت از حساسیت بیشتری برخوردار است، چرا که یک اختلال کوچک در سایت ، صفحات ، دیتابیس و یا پست های وبلاگی سایت میتواند به وجهه سایت شما خلل وارد کند. هیچ کاربری نسبت به یک سایت نصفه و نیمه اعتماد نمی‌کند.
نیاز به پشتیبانی فنی و تخصصی سایت خیلی وقت ها زمانی احساس می‌شود که دیر شده و یا هزینه ای چندین برابر پشتیبانی فنی خواهد داشت. برای پشتیبانی فنی سایت بهتر است به دنبال یک خبره و کار بلد و متخصص این کار باشید.

 

پشتیبانی محتوایی سایت :

جذب مخاطب یک سایت با محتوای آن صورت میگیرد. و کاربران روزانه و هفتگی به سایت های مختلف سر میزنند تا جواب سوالات و راه حل مشکلات خود را بیابند. همانقدر که محتوای یک سایت به پویایی و سئو آن کمک می‎کند به جذابیت و مفید بودن آن در ذهن کاربر نیز کمک خواهد کرد. پشتیبانی محتوایی سایت به ایجاد و به روز رسانی و مدیریت محتوای یک سایت اشاره می‌کند که به صورت مداوم و مستمر به افزایش مقبولیت و پویایی یک سایت می‌افزاید. پشتیبانی محتوایی سایت گاها توسط یه شخص و یا یک شرکت پشتیبانی محتوایی انجام می‎شود.

پشتیبانی محتوایی سایت توسط یک شرکت برعکس تصورات عموم مردم هزینه ای به مراتب کمتر از استخدام یک نفر برای پشتیبانی محتوایی دارد. چرا که سرعت و دقت و بازدهی متن نوشته شده توسط یک تیم حرفه ای بسیار بیشتر از یک فرد خواهد بود.

یک متن جدید باید علاوه بر اطلاعات درست و به روز، با استفاده از اصول و قوانین مورد پسند گوگل نوشته شود. که با هر تیر دو نشان را هدف قرار دهید. یعنی با یک هزینه همزمان به پویایی و سئو سایت خود کمک کنید.

 

پشتیبانی امنیتی سایت :

پشتیبانی امنیتی سایت همانطور که از اسمش مشخص است مربوط به بحث های امنیتی سایت و سرور یا هاست یک سایت است. سایت های در فضای شبکه جهانی اینترنت همیشه طعمه ای برای هکر ها و روبات های مخرب هستند.

ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که اطلاعات سایت من چه اهمیتی دارد که مورد حمله یک هکر یا روبات هک واقع شود. در واقع همه سایت ها اطلاعات و ویژگی هایی دارند که ممکن است به جهات مختلف برای یک هکر گزینه مناسبی باشد. اطلاعات مشتری های شما، دزدیدن کاربران شما و انتقال آنها به دامنه مورد نظر خودشان و استفاده از امتیازات سایت شما به نفع دامنه های مورد نظر خودشان می‌تواند مهمترین دلیل یک هکر برای هک کردن و حمله به سایت شما باشد.

 

جمع بندی :

همانطرو که در بالا توضیح دادیم، پشتیبانی فنی بخش جدا نشدنی از یک سایت آنلاین است. یک شرکت پشتیبانی سایت